Kávová cesta

Umenie, káva a dizajn. Tri témy, ktoré spájajú zastávky nášho Dolce Výletu. Od moderných umeleckých diel v Danubiane cez pokojný kostolík až po moderné koncepty plné kreativity. Vyberte sa s nami objavovať krásy (nielen) slovenskej kávy.

Art Cafe Danubiana

1. zastávka

Art Cafe Danubiana

Art Cafe Danubiana

Danubiana Meulensteen Art Museum neponúka iba expozície slovenského a medzinárodného umenia, ale aj inšpiráciou nasiaknutú kaviareň Art Cafe. Je niečo inšpiratívnejšie ako spojenie lahodnej kávy a pôsobivého umenia?

Kostol sv. Víta v Rusovciach

2. zastávka

Kostol sv. Víta v Rusovciach

Art Cafe Danubiana – Sankt Vitus Kaffee (8,9 km, 10 minút)

Kostol svätého Víta je sakrálna stavba, ktorá sa nachádza v blízkosti kaštieľa v Rusovciach. Kostol pred pár rokmi začal svojpomocne renovovať farár Marián Prachár. Spolu s dobrovoľníkmi sa postarali o jeho návrat k niekdajšej kráse. Vytvorili z neho miesto, ktoré je dnes ikonické nielen pre Rusovčanov, ale láka aj návštevníkov zblízka i zďaleka.

OOZI v Trnave

3. zastávka

OOZI v Trnave

Sankt Vitus Kaffee – OOZI (67,5 km, 47 minút)

OOZI je jedinečné miesto nachádzajúce sa v bývalom hangári v Trnave. Tento priestor využil svoj potenciál na maximum. Nájdete v ňom kaviareň s výberovou kávou od Goriffee, parádny čierny historický Fiat 500 v interiéri či barbera. A vlastne aj dizajnový shop, priestor na eventy, trenažér na formuly, skrátka kopu vecí, ktoré musí človek postupne absorbovať.

Norma v Piešťanoch

4. zastávka

Norma v Piešťanoch

OOZI – Norma (39,6 km, 33 minút)

Mesto snov ukrýva kaviareň, ktorá je zaujímavá nielen svojím dizajnom a ponukou, ale aj samotným príbehom. Poďte s nami do parku plného veveričiek, dajte si skvelú kávu a úžasný koláč. Zdá sa vám, že používame príliš veľa superlatívov? Absolútne zaslúžene. Vitajte v kaviarni Norma.

Rekapitulácia

4 zastávky

Rekapitulácia

116 km, 1 hodina 29 minút

Celý výlet sme stihli za necelé 3 hodiny. Namiesto diaľnice sme sa rozhodli pre príjemnejšie okresné cesty. Výlet splnil všetky očakávania. Videli sme umenie, objavili sme časť regionálnej histórie aj moderné koncepty slovenskej kávovej kultúry. Veríme, že sme inšpirovali aj vás.

Vidíme sa na cestách!

Náš výlet bol Dolce aj vďaka autu, ktoré nás odviezlo. Dizajnový Fiat 500e 3+1 vo farbe Rose Gold poskytuje jedinečné spojenie technológií a klasického talianskeho šarmu. Ak sa chcete nechať očariť aj vy, môžete si rezervovať testovaciu jazdu.

Nasledujúci výlet

Perly vedľajších ciest

keyboard_arrow_up