4. zastávka

Norma v Piešťanoch

OOZI – Norma (39,6 km, 33 minút)

Mesto snov ukrýva kaviareň, ktorá je zaujímavá nielen svojím dizajnom a ponukou, ale aj samotným príbehom. Poďte s nami do parku plného veveričiek, dajte si skvelú kávu a úžasný koláč. Zdá sa vám, že používame príliš veľa superlatívov? Absolútne zaslúžene. Vitajte v kaviarni Norma. 

Posledný úsek cesty do kúpeľných Piešťan nám netrval ani 40 minút. Po príjemnej ceste lemovanej stromami prichádzame do mesta od Drahoviec. 

Kaviareň Norma stojí na kedysi prázdnom a smutnom mieste. Niekdajšie verejné záchody sa počas rokov transformovali na architektonický skvost. Kaviareň má jedinečný dizajn a veľkými oknami prepája interiér s vonkajším okolím. Poloha na hrane centra a mestského parku poskytuje krásne prírodné prostredie, na ktoré si človek veľmi rád zvykne. 

V ponuke nájdete tradičné kávové nápoje, no Norma prekvapí aj ľahkými letnými drinkmi či špeciálnym vínom. Špičkové cukrárske výrobky z dielne Kláry Bartkovej sú tiež príjemným prekvapením a prinášajú do kúpeľnej metropoly nové možnosti. 

Po kávovej prestávke sme sa rozhodli preskúmať krásy kúpeľného klenotu západného Slovenska. Prívetivý park nás zaviedol k architektonickému unikátu, mestskému Domu umenia. Stavba inšpirovaná štýlom brutalizmu zaujímavo kontrastuje so zeleným prostredím a perfektne vystihuje charakter mesta. Krátka prechádzka do centra mesta na poctivú zmrzlinu, nasadáme do auta a vyrážame domov. 🙂 

3. zastávka

OOZI v Trnave

keyboard_arrow_up