2. zastávka

Kostol sv. Víta v Rusovciach

Art Cafe Danubiana – Sankt Vitus Kaffee (8,9 km, 10 minút)

Kostol svätého Víta je sakrálna stavba, ktorá sa nachádza v blízkosti kaštieľa v Rusovciach. Kostol pred pár rokmi začal svojpomocne renovovať farár Marián Prachár. Spolu s dobrovoľníkmi sa postarali o jeho návrat k niekdajšej kráse. Vytvorili z neho miesto, ktoré je dnes ikonické nielen pre Rusovčanov, ale láka aj návštevníkov zblízka i zďaleka.

Po načerpaní umeleckej inšpirácie v Danubiane pokračujeme vo výlete do Rusoviec, kde nás v čarovnom prostredí zámockého parku čaká unikátna kaviareň v priestoroch kostola. 

Kostol svätého Víta je jednou z najkrajších sakrálnych stavieb v okolí Bratislavy. Jeho architektúra a interiér sú nádherné a robia z neho miesto, ktoré by mal navštíviť každý, kto sa zaujíma o históriu a kultúru. Tento 10-minútový presun sme na našom elektrickom tátošovi zvládli ľavou zadnou. 

V interiéri kostola je jednoduchá kaviareň s dobovým nábytkom a dedinským duchom. Kaviareň ponúka výborné domáce koláče, kávu úzko prepojenú s históriou regiónu a hlavne príjemné miesto na strávenie voľného času.

Po príjemnom posedení pri výbornej káve môžete objavovať krásy priľahlého zámockého parku. Chodníčky vedú k mnohým skrytým zátišiam, kde vás bude sprevádzať šušťanie korún stromov a usilovný hmyz. 

1. zastávka

Art Cafe Danubiana

3. zastávka

OOZI v Trnave

keyboard_arrow_up