1. zastávka

Art Cafe Danubiana

Danubiana Meulensteen Art Museum neponúka iba expozície slovenského a medzinárodného umenia, ale aj inšpiráciou nasiaknutú kaviareň Art Cafe. Je niečo inšpiratívnejšie ako spojenie lahodnej kávy a pôsobivého umenia? 

Naša kávová cesta sa začína v umeleckej nálade. Galéria Danubiana sa nachádza v krásnom prostredí Dunaja, tesne pri vodnom diele Čunovo. Presun z Bratislavy sem sme zvládli za príjemných 15 minút, čo bola v našom Fiate 500e hračka. 

Art Cafe nás prekvapilo širokým výberom rozličných kávových nápojov, ktoré šikovní baristi pripravujú z vlastnej kávy Coffee Danubiana. Zrno je pražené a spracované v Rakúsku, takže čerstvosť a kvalita sú naozaj skvelé. Okrem kávy vás potešia aj ďalšie studené a teplé nápoje. Výborný bol aj výber zákuskov, zmrzliny a iných pochutín, ktoré dotvárajú zážitok z kávy.  

Pravý skvost však tvorí kombinácia kávového zážitku a jednej z najimpozantnejších galérií na Slovensku. Danubiana svojim návštevníkom ponúka jedinečné spojenie rôznych foriem vizuálneho umenia, a to všetko v nádherných priestoroch na Dunaji. Medzi autorov, ktorých diela v Danubiane uvidíte, patria napríklad Dušan Kállay, Xenia Hausner, Igor Piačka či Edward Quinn. 

keyboard_arrow_up