Aj mestá majú svoje čaro

Bol začiatok marca, počasie také všelijaké. A tak si Čoje, Gomboška a ich Olina, jazvečíčka krížená s pandou červenou, povedali, že namiesto prírody tentoraz pobehajú menej známe zákutia známych slovenských miest. 

Haluzice

Štart

Haluzice

Okolie Trenčína, ktoré prekoná Trenčín


1. zastávka

Okolie Trenčína, ktoré prekoná Trenčín

Haluzice – Trenčín – Trenčianske Teplice (45 km, 40 minút)

Nechápte nás zle, Trenčín milujeme. No niekedy sa oplatí zastaviť sa tu iba na obed a vyraziť radšej do zaujímavých miest v okolí.

Nie je stanica ako stanica


2. zastávka

Nie je stanica ako stanica


Trenčianske Teplice – Žilina (75 km, 55 minút)

Nová synagóga vyrazí dych nielen umeleckými inštaláciami, ale aj priestorom. Dajte si ju ako prestupnú stanicu medzi Stanicou Žilina-Záriečie a žilinskou vlakovou stanicou s kovovými dielami zo šesťdesiatych rokov 20. storočia. Jedno je od Vladimíra Kompánka, dva od Andreja Rudavského a autor štvrtého diela je Rudolf Uher. 

Všetko národné, kuchyňa vietnamská


3. zastávka

Všetko národné, kuchyňa vietnamská


Žilina – Martin
(32 km, 35 minút)

Národný cintorín, národné múzeum, národná knižnica a archív a potom horúce phočko v najznámejšom Vietname mimo Bratislavy.

Roadtrip z okolia Trenčína do Martina sme si tentoraz dali na červenom hybride Fiat Tipo Cross Red, ktorému sme vymysleli prezývku Carmen poloElektra. Pôvodne to vyzeralo na upršanú, no pokojnú a striedmu jazdu, nakoniec sme vďaka románskemu kostolíku v Haluziciach otestovali aj jeho cross schopnosti.
keyboard_arrow_up