1. zastávka

Okolie Trenčína, ktoré prekoná Trenčín

Haluzice – Trenčín – Trenčianske Teplice (45 km, 40 minút)

Náš výlet sa nezačína v Trenčíne, ale v Haluziciach, kde sme dostali tip na ruinu románskeho kostolíka. Krásna jednoduchá starodávna stavba, dnes už bez strechy, sa nám predviedla na pozadí krásneho slnečného dňa s dramatickou oblohou a my sme sa tešili, aké sme mali šťastie. Ak budete mať viac času, nevynechajte ani priľahlú Haluzickú tiesňavu.

V Trenčíne tentoraz zastavujeme iba na obed. Najlepší široko-ďaleko. Asian fusion podnik Oyshi priamo pod hradným bralom je skutočný úkaz: slovenský tím kuchárov tu pripravuje panázijskú kuchyňu bez zvyčajných chýb a kompromisov a ešte ju stihnú občas „štrajchnúť“ nejakým tým fusion. Nadšená bola aj Gomboška zo svojho karí, aj Čojenko zo svojho bôčika s kimči „zelím“, no úplne najviac nám chutilo predjedlo. Nie každý deň človek zažije ružičkový kel na ázijský spôsob. 

Za negastronomickými zaujímavosťami sme tentoraz vyrazili do okolia Trenčína. V Trenčianskych Tepliciach sa nachádza jedno z našich najobľúbenejších miest na Slovensku, dnes už žiaľ ruina liečebného domu Machnáč od prvorepublikového architekta Jaromíra Krejcara. Stavba chátra vinou necitlivých naťahovačiek medzi štátom a majiteľom objektu. Stále dúfame, že sa raz dočkáme dôstojnej rekonštrukcie a pobytu v tomto objekte.

keyboard_arrow_up