3. zastávka

Všetko národné, kuchyňa vietnamská

Žilina – Martin
(32 km, 35 minút)

Nie každý Dolce Výlet musí byť suchý a slnečný, preto treba mať poruke aj tipy na miesta, ktoré majú svoje čaro aj v nepremokavej bunde a so zapnutými stieračmi.

Martin je dokonalé mesto na obdivovanie zákutí, ktoré nepotrebujú otváracie hodiny ani vstupné. Na národnom cintoríne si môžete pripomenúť mená zo slovenskej histórie. Obľúbené, ale aj tie, ktoré vám poriadne zavarili na maturite.

Do Etnografického múzea SNM sa určite oplatí zavítať aj kvôli najväčšej zbierke ľudovej kultúry na Slovensku. Budova od Milana Michala Harminca z prvej generácie slovenských architektov má svoje čaro aj zvonku. „Starú architektúru“ môžete kúsok odtiaľ porovnať s budovou Slovenskej národnej knižnice od architektonickej dvojice Dušan Kuzma – Anton Cimmermann.

Na večeru potom odporúčame legendárne Nhabe, najznámejšie vietnamské bistro mimo Bratislavy, ktorému tie bratislavské môžu závidieť štýlový interiér a moderného ducha. Za zmienku stojí aj bistro Kesta, na najlepšiu kávu v Martine choďte do kaviarne Kocúr, v ktorej útulnom interiéri plnom knižiek môžete obdivovať aj výstavu historických obálok humoristického časopisu Kocúr.

keyboard_arrow_up