Hornonitrianske chute

Ponorte sa spolu s jedinečnou šoférskou dvojicou do nečakaných krás Hornej Nitry. Objavte s Čojebratislava, Gomboškou a ich vernou štvornohou parťáčkou unikátny folklór, históriu, prírodu a bohatú gastronomickú scénu jedného z najkrajších regiónov Slovenska.

Bratislava

Štart

Bratislava

Horná Nitra – Bošany, Partizánske, Prievidza

1. zastávka

Horná Nitra – Bošany, Partizánske, Prievidza

Bratislava – Horná Nitra (160 km, 2 hodiny 30 minút)

Nečakaný gastronomický zážitok, architektonický klenot a Thajsko. Možno nám neveríte, no toto všetko nájdete v nádhernom kraji Hornej Nitry. Stačí odbočiť z diaľnice a nechať sa unášať krásou vedľajších ciest. 

Novohrad – Lučenec

2. zastávka

Novohrad – Lučenec

Horná Nitra – Lučenec (133 km, 2 hodiny 15 minút)

Zlatá hodinka nás sprevádza krajom Boženy Slančíkovej-Timravy a my postupne smerujeme do Lučenca. A prečo? Pretože Tančiareň a pivovar Franz je miesto, za ktorým sa oplatí cestovať.  

Juhovýchod – Hrušov, Belá, Strekov, Jasová

3. zastávka

Juhovýchod – Hrušov, Belá, Strekov, Jasová

Lučenec – Hrušov (175 km, 2 hodiny 45 minút)

Juhovýchod nám do Dolce Výletu priniesol mnohé. Stihli sme festival lokálnej kultúry a folklóru, barokový zámok a dokonca aj večerný piknik v Strekovských vinohradoch. Tak čo, idete s nami? 

Hornonitriansky región sme preskúmali spoločne s Fiat 500 hybrid. Krásny interiér, pohodlná jazda a k tomu ešte pocit hlavných postáv v talianskom filme. Ak sa chcete nechať očariť aj vy, môžete si rezervovať testovaciu jazdu.

Predchádzajúci výlet

Perly vedľajších ciest

keyboard_arrow_up