3. zastávka

MK Maringotka Kaffe

Kino Úsmev – MK Maringotka Kaffe (106 km, 1 hodina 30 minút)

MK maringotka kaffe je miesto, o ktorom sme veľa počúvali od našich gastro kamošov. Superlatívami veru nešetrili. Vraj je toto miesto balzamom na dušu a my si ho zamilujeme tak, že ho nebudeme chcieť opustiť. 

Auto sme zaparkovali medzi Harichovcami a Iliašovcami. Asi po dvadsaťminútovej prechádzke krásnou lesnou cestičkou sa v diaľke črtá prísľub skvelého osvieženia a cieľ našej výpravy. Ako napovedá samotný názov kaviarne, nájdete ju v štýlovo zrekonštruovanej maringotke. Miesto je ako vystrihnuté z cestovateľského časopisu. Neverili sme vlastným očiam. 

Ak by sa vám atmosféra, ticho a relax málili a uvažujete, prečo vlastne cestovať za kaviarňou tak ďaleko, máme odpoveď. Mikroregión spojený s historickým rodom Csákyovcov ponúka množstvo ďalších zaujímavých miest a historických pamiatok, ku ktorým sa z Maringotky môžete vydať. 

Jedno takéto miesto sa nachádza aj priamo nad našou nezvyčajnou kaviarňou. Tisícročná kaplnka je bývalým letohrádkom postaveným v štýle francúzskeho osvietenstva. Bujaré šľachtické veselice nahradila tichá a pokojná atmosféra s výhľadmi na okolitú prírodu. V bezprostrednom okolí sa nachádzajú aj prírodné sauny, v ktorých môžete po príjemnej prechádzke zrelaxovať svoje telo.  

Verte, že toto miesto si zamilujete a bude sa vám odchádzať rovnako ťažko ako nám. 

Keďže sa náš Dolce Výlet sa v Maringotke končí, môžeme si dovoliť ešte tu chvíľku zostať a užiť si tú krásu naplno. Ďakujeme, že ste sa k nám opäť pridali. Do skorého videnia. 

2. zastávka

Kino Úsmev

keyboard_arrow_up