Z Kláštora s Úsmevom až do Maringotky

Objavte s expertmi na pôžitky to najlepšie z Košického kraja. Kávičkári vás pozývajú na svoj druhý Dolce Výlet, v ktorom pôjdu do kina, kávu si vypijú v maringotke obklopení nádhernou prírodou a kultúru si užijú v priestoroch františkánskeho kláštora.

KC Kláštor

1. zastávka

KC Kláštor

KC Kláštor

Príbeh Rožňavského kláštora sa začína v 18. storočí, keď stavbu dokončil rád františkánov. Kaštieľ prežil deportáciu mníchov počas socialistického režimu, dočasne sa stal domovom dôchodcov a následne bol opustený a chátral. Prešiel rukami mnohých, viac či menej ľahostajných majiteľov, až napokon skončil v schopných rukách OZ Otvor Dvor. 

Ambiciózna prerábka sa tak mohla začať a my vám ukážeme jej výsledok. KC Kláštor, už ideme! 

Kino Úsmev

2. zastávka

Kino Úsmev

KC Kláštor – Kino Úsmev (70 km, 1 hodina 30 minút)

Na Kasárenskom námestí, ešte so zvyškami pôvodnej hradby historického centra mesta Košice, sa nachádza nečakaný projekt Kino Úsmev. Jedno z najstarších stále slúžiacich kín na území Slovenska ponúka skvelé služby a zážitky nielen pre milovníkov kinematografie. Je to miesto nabité históriou, ktoré v sebe kombinuje prvky čias dávno minulých s modernými technológiami a kvalitnou gastronómiou. Jedinečný koncept, ktorý presahuje hranice pojmu kino, ponúka inkluzívny priestor pre každého návštevníka. Veď posúďte sami.

MK Maringotka Kaffe

3. zastávka

MK Maringotka Kaffe

Kino Úsmev – MK Maringotka Kaffe (106 km, 1 hodina 30 minút)

Medzi dedinkami Harichovce a Iliašovce na východnom Slovensku je miesto, kde aj navigácia prestáva fungovať. Tam, uprostred prírody, stojí kaviareň s 360-stupňovým výhľadom na lesy, lúky, hory a ovečky. A my sme sa rozhodli toto bájne miesto navštíviť. 

Náš výlet bol Dolce aj vďaka autu, ktoré nás odviezlo. Priestranný a praktický Fiat Tipo vo verzii Cross poskytuje jedinečné spojenie technológií, výkonu a spoľahlivosti. Ak chcete Tipo vyskúšať aj vy, môžete si rezervovať testovaciu jazdu.

Predchádzajúci výlet

Hornonitrianske chute

Nasledujúci výlet

Kopapanice

keyboard_arrow_up