2. zastávka

Kino Úsmev

KC Kláštor – Kino Úsmev (70 km, 1 hodina 30 minút)

Kino Úsmev je výnimočný projekt, za ktorým stojí skupina nadšencov z občianskeho združenia Cinefil. Tí si objekt vzali do dlhodobého prenájmu v roku 2015 a odvtedy ho neprestajne zveľaďujú. Takmer za desať rokov fungovania celý priestor zrekonštruovali. Ale vnútorný vizuál odkazujúci na jeho históriu ostal nedotknutý.

Kino Úsmev doplnili o moderné technológie a novú kinosálu určenú pre malé a súkromné premietania. Za novú fasádu boli dokonca nominovaní na prestížne ocenenie CE ZA AR. Vďaka otvoreniu terasy v parku sa z kina stalo miesto pre mladých, centrum kultúry a priestor (nielen) pre milovníkov dobrých filmov.

Nemáte chuť na film? Exteriér Kina Úsmev poskytuje široké spektrum možností pre všetkých návštevníkov, či už sa považujete za cinefila, kávofila, jedlofila, či sedímvonkuajemidobrefila. 

V prívetivej kaviarni Kaffa vám na novučičkom stroji pripravia skvelú kávu, naložený hotdog či burger vám naservíruje Robin Streetfood a atmosféru dotvorí aj remeselný pivovar.

To, o čo sa mnohé organizácie len snažia, Kino Úsmev dokázalo. Prepojilo ľudí naprieč generáciami a  vytvorilo priestor na porozumie a pochopenie. Aj preto by ste sa sem mali prísť pozrieť aj vy.  

V Košiciach je vždy čo objavovať, no volanie Dolce Výletu nás po bočných cestách ťahá ďalej. Tipo štartuje a my vyrážame. Smer? Maringotka! 

1. zastávka

KC Kláštor

3. zastávka

MK Maringotka Kaffe

keyboard_arrow_up