1. zastávka

KC Kláštor

Odhalené steny, neskorobaroková architektúra, vysoké klenby. Veľa zelene, dreva, umenia a starožitného nábytku. K tomu ubytovanie a šálka specialty kávy v historických priestoroch. Celý KC Kláštor je plný života, ale zároveň tajomný so skrytými zákutiami. Po chvíľke máte pocit, že sa zastavil čas. Akoby boli mnísi na bohoslužbe vo vedľajšom chráme a každú chvíľu sa mali vrátiť. 

V nádherných priestoroch kláštora majú svoje miesto koncerty, divadelné predstavenia, umelecké výstavy a veľa ďalších kultúrnych aktivít. KC Kláštor taktiež poskytuje priestor na kreatívne dielne a je domovom kníhkupectva Artforum. Kníhkupectvo má v tomto prostredí nezvyčajnú atmosféru, ktorú všetkým milovníkom kníh odporúčame zažiť. Navyše si pri obľúbenej knihe môžete vychutnať aj výbornú kávu z jedinečnej kaviarne Rajský dvor. 

Okrem toho KC Kláštor funguje ako coworkingový priestor a poskytuje tiež netradičné ubytovanie pre odvážnych. Chceli ste niekedy vyskúšať nocovanie v dobovej mníšskej izbe? Teraz máte šancu.

My však pokračujeme v Dolce Výlete a v našom oranžovom tátošovi smerujeme do Košíc.

2. zastávka

Kino Úsmev

keyboard_arrow_up