2. zastávka

Dobrý obed v Bardejove

Prešov – Bardejov (42 km, 40 minút)

Posilnení chutnými raňajkami a kávou sme pokračovali v ceste. Tentoraz smer Bardejov, do ktorého sme sa už nevybrali po diaľnici. Zvolili sme trasu točitými okreskami, ktoré ponúkajú krásne scenérie v akomkoľvek počasí. Neviem, ako vás, ale nás takého cesty bavia omnoho viac než rovné diaľnice. Zvlášť ak sedíte v aute, ktoré vás baví šoférovať. 

Pred vytúženým obedom sme sa rozhodli natiahnuť nohy v centre Bardejova, konkrétne na krásnom Radničnom námestí. Nachádza sa tu Bazilika sv. Egídia, ktorej história siaha až do 13. storočia.

Širšie historické centrum a židovské suburbium sú celkom oprávnene od roku 2000 zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO. 

Po kultúrnohistorickej vsuvke sme sa vybrali na obed do Stodoly. Nie do takej, akú si predstavíte na prvú. Ale do tej Bardejovskej. Potešilo nás bezproblémové parkovanie a naozaj veľkorysé priestory samotnej reštaurácie. Keďže sa náš Dolce Výlet odohrával na sklonku jesene, dopriali sme si sezónne kačacie hody. A poviem vám iba toľko, že sa za nimi oplatilo cestovať.

keyboard_arrow_up