1. zastávka

Betliar

V sobotu sme začali výlet v Košiciach, kde sme sa ponorili do fascinujúcej krásy tohto mesta. Odtiaľ sme šli navštíviť nádherný kaštieľ v Betliari, kde sme obdivovali aj zelený park, v ktorom sa stretáva minulosť so súčasnosťou.

Kaštieľ Betliar sa bezpochyby radí medzi raritné pamiatky na juhovýchodnom Slovensku, ale svojím významom prekračuje aj tieto hranice. Jeho bohatá história sa spája s mnohými prvenstvami a neopísateľnou romantickou atmosférou, ktorá púta návštevníkov. Koniec koncov upútala aj nás.

Táto kultúrna perla ponúka viac než len historickú hĺbku – je to miesto, kde môžete nájsť relaxáciu, zabaviť sa a okúsiť radosti každodenného života. V okolí nájdete malé kaviarničky a príjemné posedenie.

Na konci dňa sme sa vrátili do Košíc a vychutnali si večerné mesto. Vysvietené historické budovy dotvárali jedinečnú atmosféru, ktorú metropola východu ponúka domácim i návštevníkom. Skryté uličky, príjemné posedenia v kaviarňach či vinárňach a prechádzky po historických chodníčkoch robia z Košíc miesto, kam sa budete radi vracať.

keyboard_arrow_up