1. zastávka

Gabčíkovo, Dunajská streda, Hurbanovo

Gabčíkovo – Hurbanovo (73 km, 1 hodina 11 minút)

Cestovatelia si tu môžu užiť krásy prírody a kultúrneho dedičstva tohto regiónu. Veľkej obľube sa tešia aj miestne parky, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na rieku a okolitú krajinu. 

Po prechádzke vyhliadkou sme sa presunuli do Dunajskej Stredy na skvelý obed v reštauráciii Villa Rosa. Kuchyňa je zameraná na regionálne špeciality a dbá na sezónnosť surovín. V reštaurácii spoznáte aj stravovaciu kultúru slow food, ktorá vychádza z miestnych gastronomických tradícií. Jedlá sú pripravované len z čerstvých surovín, ktoré pochádzajú z miestnych farmárskych hospodárstiev. 

Po gastronomickom zážitku sme sa vybrali do Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove. Tá patrí medzi najvýznamnejšie inštitúcie svojho druhu na Slovensku. Vznikla v roku 1871 ako jedno z prvých  observatórií v Európe.  V areáli stojí aj socha Mikuláša Kopernika a nechýbajú ani veľké slnečné hodiny. K návšteve patrí aj prehliadka stálej expozície Múzea M. T. Konkolyho. Práve v ňom sme ukončili náš deň, ale zážitky pokračujú aj zajtra. 

keyboard_arrow_up